Spieki Kwarcowe Neolith
Baner
ZNAJDŹ   W 
PRODUKTY / Posadzka z kamienia

 

Posadzka z kamienia

Posadzka wykonana z kamienia to inwestycja na wiele pokoleń. Kamienie naturalne są cenione za trwałość i odporność na zużycie. Ich naturalne piękno opiera się czasowi. Charakterystyczna struktura i ziarnistość wielu rodzajów kamieni z wiekiem się pogłębia i staje się coraz bardziej wyrazista. Jeśli podłoga kamienna zmatowieje lub wytrze się, można je wielokrotnie odnawiać.

Dużym zainteresowaniem ze względu na walory estetyczne cieszą się płytki kamienne. Dostępne są z marmuru, granitu i bazaltu. Kolor i wzór posadzki zależą od rodzaju kamienia i wymiarów płytek. Niezwykle efektowne są możliwości obróbki kamienia, np. polerowanie, promieniowanie lub piaskowanie.

Dostępne materiały na posadzkę kamienną

GRANIT- jest niepalny, odporny na zmiany temperatury, wilgoć i pękanie. Dzięki dużej twardości i małej sprężystości trudno go zarysować, nie plami się. Podłoga granitowa wymaga najmniej zabiegów , ale warto ją czasami impregnować.  Posadzka z granitu jest łatwa w utrzymaniu czystości. 

MARMUR - jest trwały, ale lepiej go nie stosować na zewnątrz i w miejscach, w których byłby narażony na wilgoć. Wypolerowana posadzka marmurowa może po pewnym czasie zmatowieć i pokryć się siatką rys. Jeżeli zależy nam na tym, aby podłoga z marmuru była lśniąca i nie starzała się, marmur powinien być zaimpregnowany. Zabieg imprenacji kamienia trzeba co jakiś czas powtarzać; 

TRAWERTYN - jest trwały. Z czasem jego pory i wyżłobienia mogą się pogłębiać. Posadzka z trawertynu wymaga zaszpachlowania otworów, polerowania, impregnowania. Zabiegi trzeba powtarzać.

BAZALT - jest trwały, wytrzymały, nieścieralny i nienasiąkliwy. Posadzki z bazaltu można kłaść zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Bazalt jest trudny w obróbce, ale można go polerować. Dostępne są również płytki bazaltowe wykonane z przetopionego bazaltu.


» Przejdź do galerii kamienia


Świadczymy usługi w zakresie obróbki kamienia naturalnego, montażu elementów z kamienia oraz renowacji, szlifowania,  polerowania, krystalizacji i impregnacji powierzchni kamiennych.