PRODUKTY PROFESJONALNE / Chemia budowlana / Specjalne środki czyszczące

 

Specjalne środki czyszczące na bazie rozpuszczalników polecane są do różnych stopni zanieczyszczenia i różnorodnych zadań i oferowane są o różnym stopniu koncentracji (intensywność czyszczenia). Żaden ze środków czyszczących nie zawiera węglowodanów chlorowanych (CKW/FCKW)

 

COSMOFEN 20

COSMOFEN 20 

Środek czyszczący do PCW

nie rozpuszcza tworzywa, zawiera antystatyk, specjalnie przeznaczony do końcowego oczyszczania profili z tworzywa sztucznego w czasie produkcji i montażu. Szczególnie polecany do usuwania resztek kleju z folii ochronnych oraz nieagresywnego oczyszczania profili powlekanych folia ochronną. Zawarty w kleju środek antyelektrostatyczny skutecznie zapobiega szybkiemu wykazywaniu skłonności elementów okiennych do ponownego zabrudzenia.

 

COSMOFEN 14

COSMOFEN 14 

Lekko rozpuszczający środek czyszczący do PCW

przeznaczony do wstępnego czyszczenia przed klejeniem oraz usuwania znaczników. Środek o szczególnie łagodnej woni

 

COSMOFEN 10

COSMOFEN 10  

Lekko rozpuszczający środek czyszczący do PCW

przeznaczony do wstępnego czyszczenia przed klejeniem oraz usuwania znaczników.

 

COSMOFEN 5

COSMOFEN 5 

Środek polerujący i wygładzający do twardego PCW

silnie rozpuszczający.

 

COSMOFEN 50

Szybko schnący środek do intensywnego czyszczenia profili anodowanych. Usuwa świeże i częściowo stwardniałe resztki kleju oraz inne zabrudzenia

 

COSMOFEN 60

COSMOFEN 60  

Szybko schnący środek

o słabej woni do czyszczenia profili anodowanych lakierowanych proszkowo. Usuwa świeże resztki kleju oraz inne zabrudzenia.

 

COSMOFEN 65  

Środek czyszczący o słabej woni

oszczędny, specjalnie przeznaczony do profili lakierowanych proszkowo (poliestrowych powłok proszkowych nie zawierających TGIC). Usuwa świeże resztki kleju oraz inne zabrudzenia.

 

COSMOFEN 70 

Wolno schnący

o łagodnej woni (miły zapach własny) środek czyszczący do profili anodowanych i lakierowanych proszkowo. Usuwa świeże resztki kleju oraz inne zabrudzenia. Nie nadaje się do użycia na poliestrowe powłoki proszkowe nie zawierające TGIC.

 

COSMOFEN 80  

Środek czyszczący o słabej woni

chroni powierzchnię, do profili anodowanych i lakierowanych proszkowo. Usuwa świeże resztki kleju oraz inne zabrudzenia.

Pomocnicze urządzenia rozlewcze (patrz zdjęcie powyżej) jako osprzęt do kanistrów 30 l

 

COSMOKLAR COLOR 

Środek intensywnie czyszczący

Środek czyszczący do profili aluminiowych na bazie wody i środków powierzchniowo czynnych, nie ścierający powierzchni. Intensywnie czyści powierzchnie anodowane, lakierowane proszkowo i wrażliwe, np. porowate powłoki/folie o strukturze drewna. Nie pozostawiając smug czyści też powierzchnie szklane i z tworzyw sztucznych. Nie zawiera fosforu, chemicznie neutralny, ulega biodegradacji.