NEOLITH/O NEOLITH

  SPIEKI KWARCOWE NEOLITH® – MATERIAŁ STWORZONY NA BLATY, ŚCIANY, POSADZKI I ELEWACJE

   

  Spieki kwarcowe NEOLITH® są stosowane jako wiodący materiał w prestiżowych projektach przez najlepszych architektów, dekoratorów wnętrz i projektantów z całego świata.

  Unikatowe właściwości fizyczne i mechaniczne spieków kwarcowych NEOLITH® takie jak: odporność na zarysowania, wysokie temperatury i promieniowanie UV, a także łatwość czyszczenia i lekkość materiału zdecydowały o ich popularności na całym świecie, gdzie są stosowane w zastosowaniach wewnętrznych (blaty kuchenne i łazienkowe, posadzki, schody, okładziny ścienne oraz meblowe) i zewnętrznych (tarasy, elewacje).

  Spieki kwarcowe NEOLITH®, zwane też kamieniem spiekanym, wytwarzane są z naturalnych surowców: glinek, krzemionki, skalenia i tlenków mineralnych. Dzięki temu są produktem ekologicznym i w całości nadają się do recyklingu.

  Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, spieki kwarcowe NEOLITH® są produkowane w ciągu kilkunastu godzin przy użyciu ciśnienia i wysokich temperatur, czyli przechodzą ten sam proces, który przechodzi kamień naturalny przez tysiące lat.

  PROCES PRODUKCJI SPIEKÓW KWARCOWYCH NEOLITH®

  „Projekt powstaje tam, gdzie nauka i sztuka osiągają punkt równowagi.”
                                                                                                                                 ~R. Mathew