Materiały/OnyksONYKSY. WŁAŚCIWOŚCI, RODZAJE I KOLORYSTYKA

 

Onyks symbolizuje siłę i moc. Naturalne onyksy należą do bardzo rzadkich skał i wydobywane są ze skał wulkanicznych. W branży kamieniarskiej pod nazwą onyks rozumie się także laminowane skały wapienne zbudowane prawie wyłącznie z przezroczystego sparytu (aragonitu lub kalcytu), bez istotnych domieszek składników ziarnistych.

Onyks to kamień o oryginalnym i niezwykle dekoracyjnym wzornictwie. Niepowtarzalna kolorystyka i unikatowe usłojenie sprawia, że kamień ten kojarzony jest z luksusem i elegancją. Wyjątkową cechą tego materiału jest jego przezierność. Po podświetleniu odkrywa swoje wewnętrzne, krystaliczne piękno.

Onyks podświetlany na ścianie? A może recepcja lub blat barowy z onyksu?

Firma Jachon jest producentem wyrobów z onyksu. Oferujemy usługi cięcia i montażu wyrobów z onyksu. Produkujemy i montujemy: blaty z onyksu oraz okładziny ścienne i kominkowe. Prześlij nam projekt do wyceny: biuro@jachon.com.pl

Kolory Onyksu. Wybierz i dopasuj Onyks do indywidualnych potrzeb projektu.

Onyks wyróżnia bogata kolorystyka i oryginalna tekstura. Jest dostępny najczęściej w ciepłych barwach, od jasnego kremu przez odcienie żółci i beżu, aż do głębokiej czerwieni. Spotyka się również onyksy bardziej nasycone, w kolorach: brązu, fioletu, zieleni i czerni.

 

Ekran komputera często nie odzwierciedla realnego wyglądu kamieni, a każdy z nich jest niepowtarzalny. Dlatego warto obejrzeć materiał “na żywo”. Zapraszamy do naszego Showroom’u w Blizne – Łaszczyńskiego, ul. Warszawska 33 F od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, w sobotę pracujemy od 8-13. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji, przy trasie S-8 (wyjazd z Bemowa w kierunku Starych Babic).


Kolory Onyks

Produkty powiązane