PRODUKTY/OKŁADZINY ŚCIENNE I MEBLOWE Z KAMIENIACZY KAMIEŃ NA ŚCIANIE JEST MODNY? NAJNOWSZE TRENDY W ARANŻACJI WNĘTRZ

 

Po latach dominacji minimalizmu i skandynawskiego chłodu, we wnętrzach zaczynają dominować odważne połączenia faktur, kolorów i materiałów. Obecne w modzie trendy prowadzą do łączenia nowoczesności ze stylem nadającym prestiżu i osobliwego klimatu.

Kamień naturalny jest jednym z  najszlachetniejszych i najtrwalszych materiałów stosowanych w budownictwie i aranżacji wnętrz. Jego piękno jest ponadczasowe. Najczęściej stosowanymi kamieniami przez architektów są: granit, marmur, kwarc, onyks, piaskowiec oraz trawertyn. Dzięki szerokiej palecie kolorów, tekstur oraz dużej różnorodności obróbek powierzchni takich jak: polerowanie, szlifowanie i piaskowanie kamień wpisuje się w większość stylów wnętrzarskich. Materiały te charakteryzują się różnymi właściwościami fizycznymi, które decydują o miejscu ich zastosowania.

Wyroby z kamienia naturalnego są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Nie wymagają częstej konserwacji. Najczęściej wybierane rodzaje kamienia do aranżacji wnętrza to: granit, marmur i trawertyn. Kamienne wnętrza można również wykonać z wielkoformatowych spieków kwarcowych NEOLITH®.

Ściana z kamienia naturalnego 

Ściana obłożona kamieniem naturalnym to wykończenie bardzo eleganckie i trwałe. Dzięki dużej twardości i małej sprężystości kamień naturalny jest odporny na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia. Odpowiednio wykonana i konserwowana ściana z marmuru, granitu, kwarcu, onyksu lub trawertynu jest praktycznie niezniszczalna. Takie rozwiązanie nada wnętrzom charakteru, a ściany staną się naturalnym dziełem sztuki. Na okładziny ścienne stosuje się najczęściej kamień w grubości 2 cm lub 3 cm.

Ściana ze Spieków Kwarcowych NEOLITH®

Szczególnie polecanym materiałem na okładziny ścienne są spieki kwarcowe. To szczególnie wdzięczny i piękny materiał, który ze względu na swoje unikalne właściwości będzie ozdabiał przestrzeń przez długie lata. Na okładziny ścienne rekomendowane są płyty w grubości 3 mm i 6 mm. Możliwość zastosowania dwóch rozmiarów płyt daje wiele możliwości aranżacyjnych i umożliwia optymalne wykorzystanie płyt.

Okładziny meblowe z kamienia

W eleganckich wnętrzach warto pomyśleć również o kamiennych okładzinach meblowych. Ważne jest, by dobrze komponowały się z stylem w jakim urządzono pomieszczenie. Takie rozwiazanie polecane jest szczególnie dla osób, które lubią otaczać się luksusem, gdyż nie jest to tanie rozwiązanie. Ze względu na duży ciężar kamienia w grubości 2 cm, należy zastosować odpowienie mocowanie i zawiasy.

Okładziny meblowe ze spieków kwarcowych NEOLITH®

Spieki kwarcowe stosowane jako okładziny meblowe mają 3 lub 6 mm. Ze względu na lekkość płyt – już od 8 kg/m2, jest to niezwykle wdzięczny materiał do stosowania na meblach. Umożliwia uzyskanie efektu naturalnego kamienia bez konieczności zmagania się trudnościami jakie potrafi sprawić naturalny kamień stosowany jako okładzina meblowa. Spieków kwarcowych nie trzeba impregnować ani odświeżać. Są bardzo trwałe, odporne na zarysowania i promienie UV.


Przykładowe realizacjeProdukty powiązane