Materiały/PiaskowiecPIASKOWIEC. RODZAJE I KOLORYSTYKA


Piaskowiec to jeden z najpopularniejszych w budownictwie kamienii naturalnych, ze względu na niepowtarzalną kolorystykę oraz łatwość jego obróbki. Materiał ten znajduje zastosowanie nie tylko we wnętrzach domu, ale również na tarasie i w ogrodzie. Piaskowiec jest często stosowany przez architektów jako obudowa kominka, dekoracja ściany, okładzina elewacji lub tarasu.

Piaskowiec to drobnoziarnista skała osadowa. Tym, co wyróżnia ten materiał jest jego unikalna kolorystyka oraz warstowo ułożony wzór. Ze względu na łatwość obróbki, płyty piaskowca mogą być cięte lub łupane. Ich powierzchnia występuje w wykończeniu polerowanym, płomieniowanym, szlifowanym, płomieniowanym lub groszkowanym.

Schody z piaskowca. Piaskowiec jako okładzina ścienna, kominkowa czy elewacyjna?

Firma Jachon jest producentem wyrobów z piaskowca. Oferujemy usługi cięcia i montażu wyrobów z piaskowca. Produkujemy i montujemy: okładziny ścienne, schody, oraz posadzki. Prześlij nam do wyceny projekt: biuro@jachon.com.pl

Kolory piaskowca. Wybierz i dopasuj piaskowiec do indywidualnych potrzeb projektu.

Piaskowce są dostępne w palecie barw ziemi, od białego, jasno żółtego, przez odcienie beżu, aż do zdecydowanego żółtego i brązu. Charakterystyczną cechą piaskowca jest warstwowe ułożenie pasm w różnych odcieniach kolorystycznych, z tej samej palety. Zdarzają się też kamienie wybarwione jednolicie, z delikatnie przenikającymi się barwami.

 

Ekran komputera często nie odzwierciedla realnego wyglądu kamieni, a każdy z nich jest niepowtarzalny. Dlatego warto obejrzeć materiał “na żywo”. Zapraszamy do naszego Showroom’u w Blizne – Łaszczyńskiego, ul. Warszawska 33 F od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, w sobotę pracujemy od 8-13. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji, przy trasie S-8 (wyjazd z Bemowa w kierunku Starych Babic).


Kolory Piaskowiec

Produkty powiązane