PRODUKTY/ELEWACJE Z KAMIENIAELEWACJE Z KAMIENIA NATURALNEGO CZY SPIEKÓW KWARCOWYCH?

 

Kamień naturalny to wyjątkowo piękny i trwały materiał, który zastosowany na elewacji nadaje budynkowi eleganckiego charakteru i będzie ozdabiał przestrzeń przez długie lata. Właściwie dobrany, fachowo ułożony i zaimpregnowany, nawet po wielu latach nie będzie zdradzał swojego wieku, rekompensując tym samym niemałe koszty takiej elewacji.

Elewacja kamienna jest więc dobrym wyborem dla ludzi, ceniących sobie trwałość i niepowtarzalną kolorystykę. Elewacja z kamienia bardzo dobrze prezentuje się w połączeniu z tynkiem oraz drewnem, dlatego też bardzo chętnie układana jest nie tylko w budownictwie użyteczności publicznej, ale również na elewacjach domów jednorodzinnych. Różnorodność barw i faktur kamieni stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Rodzaje kamienia na elewację

Do zewnętrznych okładzin elewacyjnych najczęściej używa się granity, piaskowce, bazalty, wapienie i łupki. Marmury i trawertyny są polecane jedynie na elewacje wewnętrzne, rzadziej na zewnątrz, gdyż są bardzo podatne na wilgoć i różnice temperatur. Więcej informacji o właściwościach kamieni naturalnych oraz poglądowe zdjęcia kolorystyki znajdują się w dziale MATERIAŁY.

Aby cieszyć się pięknem elewacji z kamienia naturalnego należy go odpowiednio zaimpregnować, a w trakcie eksploatacji, co kilka lat, właściwie konserwować.

Elewacje ze spieków kwarcowych NEOLITH®

Dlaczego spieki kwarcowe tak często montowane są na elewacjach zewnętrznych?

Spieki kwarcowe NEOLITH® są bardzo dobrym materiałem elewacyjnym ze względu na ich wyjątkowe właściwości: lekkość materiału, odporność na zmiany temperatur, promieniowanie UV i zarysowania. Dodatkowo powierzchnia spieków kwarcowych NEOLITH® ma nasiąkliwość bliską zeru, dlatego spieki nie plamią się i są odporne ma różne, również nietypowe zabrudzenia. Są to właściwości, które gwarantują niezmienność materiału pomimo upływu czasu.

Wielkoformatowe spieki kwarcowe NEOLITH® produkowane są w kilku rozmiarach i grubościach płyt, co pozwala na maksymalne wykorzystanie materiału, mniejszą odpadowość i skrócenie terminów wykonania prac. Dostępne są w szerokiej gamie wzorów i wykończeń, pozwalają architektom na prawdziwą wolność estetyczną.

Elewacje wentylowane NEOLITH® SKYLINE gwarantują nieustanną izolację oraz blokują bezpośrednie działanie słońca w zimie lub niskich temperatur, co oznacza dużą oszczędność energii w przypadku klimatyzacji czy ogrzewania.

Neolith® + Pureti = Samooczyszczajace i Ekologiczne Elewacje

Elewacja ze spieków kwarcowych NEOLITH® może być pokryta powłoką Pureti, dzięki czemu uzyskamy samooczyszczającą się i ekologiczną elewację, która przyniesie nam wiele korzyści:

  • SAMOOCZYSZCZANIE | Dzięki efektowi fotokatalizy,
  • USUWANIE ZANIECZYSZCZEŃ | Poprzez neutralizację substancji szkodliwych dla środowiska,
  • DZIAŁANIE ANTYBAKTERYJNE | W postaci zatrzymywania procesu rozmnażania bakterii,
  • DZIAŁANIE PRZECIWALERGICZNE | Poprzez nieustanne oczyszczanie i poprawę jakości powietrza, którym oddychamy.
  • WYTWARZANIE TLENU | Przetwarza dwutlenek węgla w tlen

 


Przykładowe realizacjeProdukty powiązane