PRODUKTY/BLATY KUCHENNE Z KAMIENIAWYBIERZ NAJLEPSZY MATERIAŁ NA BLAT KUCHENNY

 

Blat przy którym spędzisz przyjemny poranek z bliskimi czy wieczór przy winie ze znajomymi. Powinien wpisywać się w styl wnętrza i tworzyć jego klimat niczym wisienka na torcie, a zarazem być funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu.

Różnorodność materiałów w bogatej kolorystyce pomoże zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających Klientów. Na blaty kuchenne rekomendujemy granity, spieki kwarcowe NEOLITH®, konglomeraty kwarcowe (np.: Compac, Silestone, Siquartz, Technistone) oraz naturalne kwarce.

Poglądową kolorystykę materiałów znajdziesz w dziale materiały, jednakże ekran komputera często nie odzwierciedla naturalnej barwy kamieni, a każdy z nich jest niepowtarzalny. Dlatego, przed dokonaniem wyboru warto obejrzeć materiał na żywo.

Zapraszamy do naszego showroomu gdzie, spośród setek kolorów, rodzajów wykończenia i właściwości użytkowych, pomożemy Ci wybrać odpowiedni materiał na wymarzony blat.

Blaty kuchenne z granitu

Granit to kamień naturalny, dostępny w szerokiej palecie kolorystycznej. Jest cenionym materiałem na blaty kuchenne. Większość granitów cechuje niska nasiąkliwość, dzięki czemu są bezpieczne przy kontakcie z żywnością i nie plamią się. Są trwałe i odporne na uszkodzenia. Granity stosuje się również jako okładzinę ścienną na powierzchnię pomiędzy blatem i szafkami kuchennymi. Blaty granitowe pasują zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego.

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych NEOLITH®

Spieki kwarcowe to najnowszy materiał stworzony na blaty kuchenne, który zdobył popularność na całym świecie, przede wszystkim dzięki swoim unikalnym cechom fizycznym. Podczas gotowania najważniejsza jest wygoda i funkcjonalność. Spieki kwarcowe NEOLITH® są odporne na działanie wysokich temperatur, dlatego do przygotowywania potraw możesz używać palnika bezpośrednio na powierzchni blatu bez obaw o przypalenie lub uszkodzenie materiału. Możesz również postawić bezpośrednio na jego powierzchni patelnię dopiero zdjętą z ognia, nie martwiąc się o to, czy pozostaną po niej ślady na powierzchni spieku kwarcowego. Spieki kwarcowe są odporne na działanie promieni UV, dlatego kolor blatu kuchennego pozostanie zawsze niezmienny, nawet w miejscach narażonych na mocne światło słoneczne. Spieki kwarcowe NEOLITH® stosuje się również do okładzin ściennych i posadzek jako wyjątkowy sposób na ujednolicenie dekoracji wszystkich powierzchni kuchni z minimalną liczbą połączeń dzięki dużemu formatowi oferowanych płyt.

Blaty kuchenne z naturalnego kwarcu

Kwarcyt to kamień naturalny o wielkim pięknie i stylu, który doda prestiżu i elegancji każdemu wnętrzu. Kwarcyty są jednym z twardszych i bardziej wytrzymałych materiałów, które możesz wybrać. Płyty kwarcytowe zawierają bardzo wysoką zawartość kwarcu, a co za tym idzie gęstość, odporność na plamy i minimalne wymagania pielęgnacyjne. Pamiętaj jednak, że kwarcyt jest materiałem naturalnym, a jego właściwości mogą się różnić w zależności od tego, skąd pochodzi i jak powstał.

Blaty kuchenne z marmuru

Marmury są często wybierane do wykończenia wnętrz, jednak ze względu na swoje właściwości, mogą nie spełnić swojej funkcji w kuchni. Blaty marmurowe wyróżniają się dużo bogatszym wzornictwem niż granity, jednak ze względu na dużą nasiąkliwość, nie nadają się do kontaktu z żywnością i mogą się odbarwiać pod wpływem działania wysokich temperatur.

Blaty kuchenne z konglomeratu

Blaty z konglomeratu kwarcowego lub granitowego ze względu na swoje zalety, coraz częściej wykorzystywane są w kuchni. Konglomerat to nic innego jak piasek kwarcowy lub granitowy z domieszką pigmentów, połączonych z pomocą żywic. Konglomeraty kwarcowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Jednak kluczowym atutem tego materiału jest jego jednolita kolorystyka. Blaty z konglomeratu kwarcowego mają podobne właściwości do granitu — są trwałe, łatwe w utrzymaniu i odporne na wilgoć.

Zlewozmywak podblatowy z frezowanym ociekaczem

Planując blat z kamienia: granitu, spieków kwarcowych, kwarcu lub konglomeratu warto zastanowić się nad zastosowaniem zlewozmywaka podwieszanego z frezowanym ociekaczem. Takie rozwiązanie pozwoli na wyeksponowanie pięknego kamienia. Zlewozmywak spełni swoją funkcję, ale jest dyskretnie schowany i nie rzuca się w oczy. Ociekacze frezowane w blacie dobrze odprowadzają wodę, a jednocześnie tworzą spójną i atrakcyjną całość z blatem.


Przykładowe realizacjeProdukty powiązane