PRODUKTY/BLATY KUCHENNE Z KAMIENIAJAKI KAMIEŃ WYBRAĆ NA BLATY KUCHENNE?

 

Blaty kamienne na wymiar produkowane z granitu, z naturalnego kwarcu, z konglomeratu kwarcowego, blaty ze spieków kwarcowych oraz blaty marmurowe.

 

Blat przy którym spędzisz przyjemny poranek z bliskimi czy wieczór przy winie ze znajomymi. Powinien wpisywać się w styl wnętrza i tworzyć jego klimat niczym wisienka na torcie, a zarazem być funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu.

Różnorodność materiałów w bogatej kolorystyce pomoże zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających Klientów. Na blaty kuchenne rekomendujemy granity, spieki kwarcowe Neolith, konglomeraty kwarcowe (np.: Silestone, Siquartz, Technistone) oraz naturalne kwarce.

Poglądową kolorystykę materiałów znajdziesz w dziale materiały, jednakże ekran komputera często nie odzwierciedla naturalnej barwy kamieni, a każdy z nich jest niepowtarzalny. Dlatego, przed dokonaniem wyboru warto obejrzeć materiał na żywo.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się z szeroką ofertą firmy. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni materiał na wymarzony blat spośród dostępnych materiałów, kolorystyki, rodzajów wykończenia. Odwiedź naszą firmę lub wyślij zapytanie: biuro@jachon.com.pl

Blat kuchenny z granitu – Blaty granitowe – Blat do kuchni z granitu – Cięcie granitu – Warszawa – Kolory granitów↵

Granit to kamień naturalny, dostępny w szerokiej palecie kolorystycznej. Jest cenionym materiałem na blaty kuchenne. Większość granitów cechuje niska nasiąkliwość, dzięki czemu są bezpieczne przy kontakcie z żywnością i nie plamią się. Są trwałe i odporne na uszkodzenia. Granity stosuje się również jako okładzinę ścienną na powierzchnię pomiędzy blatem i szafkami kuchennymi. Blaty granitowe pasują zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego.

Blat kuchenny z kwarcytu – Blaty kwarcowe – Blat z kwarcu – Cięcie kamienia – Warszawa – Kolory kwarcytów↵

Kwarcyt to kamień naturalny o wielkim pięknie i stylu, który doda prestiżu i elegancji każdemu wnętrzu. Kwarcyty są jednym z twardszych i bardziej wytrzymałych materiałów, które możesz wybrać. Płyty kwarcytowe zawierają bardzo wysoką zawartość kwarcu, a co za tym idzie gęstość, odporność na plamy i minimalne wymagania pielęgnacyjne. Pamiętaj jednak, że kwarcyt jest materiałem naturalnym, a jego właściwości mogą się różnić w zależności od tego, skąd pochodzi i jak powstał.

Blat kuchenny ze spieku kwarcowego – Blaty ze spieków – Spieki kwarcowe – Cięcie spieków – Warszawa – Kolory spieków kwarcowych Neolith↵

Spieki kwarcowe Neolith to najnowszy materiał stworzony na blaty kuchenne, który zdobył popularność na całym świecie, przede wszystkim dzięki swoim unikalnym cechom fizycznym oraz szerokiej gamie wzorów i wykończeń.

Podczas gotowania najważniejsza jest wygoda i funkcjonalność. Spieki kwarcowe Neolith są odporne na działanie wysokich temperatur, dlatego do przygotowywania potraw możesz używać palnika bezpośrednio na powierzchni blatu bez obaw o przypalenie lub uszkodzenie materiału. Możesz również postawić bezpośrednio na jego powierzchni patelnię dopiero zdjętą z ognia, nie martwiąc się o to, czy pozostaną po niej ślady na powierzchni spieku kwarcowego.

Spieki kwarcowe Neolith są odporne na działanie promieni UV, dlatego kolor blatu kuchennego pozostanie zawsze niezmienny, nawet w miejscach narażonych na mocne światło słoneczne.

Spieki kwarcowe Neolith stosuje się również do okładzin ściennych i posadzek jako wyjątkowy sposób na ujednolicenie dekoracji wszystkich powierzchni kuchni z minimalną liczbą połączeń dzięki dużemu formatowi oferowanych płyt.

Blat z konglomeratu kwarcowego – Blaty konglomeratowe – Silestone – Siquartz – Technistone – Cięcie konglomeratu – Warszawa – Kolory konglomeratów↵

Blaty z konglomeratu kwarcowego lub granitowego ze względu na swoje zalety, coraz częściej wykorzystywane są w kuchni. Konglomerat to nic innego jak piasek kwarcowy lub granitowy z domieszką pigmentów, połączonych z pomocą żywic. Konglomeraty kwarcowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Jednak kluczowym atutem tego materiału jest jego jednolita kolorystyka. Blaty z konglomeratu kwarcowego mają podobne właściwości do granitu — są trwałe, łatwe w utrzymaniu i odporne na wilgoć. Bogata paleta wzorów kolorystycznych zapewnia duże możliwości aranżacji konglomeratu kwarcowego z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz.

Blat kuchenny z marmuru – Blaty marmurowe – Blaty kamienne z marmuru – Cięcie marmuru – Kolory marmurów

Marmury są często wybierane do wykończenia wnętrz, jednak ze względu na swoje właściwości, mogą nie spełnić swojej funkcji w kuchni. Blaty marmurowe wyróżniają się dużo bogatszym wzornictwem niż granity, jednak ze względu na dużą nasiąkliwość, pomimo impregnacji, blaty z marmuru nie są bezpieczne w kontakcie z żywnością i mogą się odbarwiać pod wpływem działania wysokich temperatur.

Blat kamienny – Blaty cięte na wymiar – Zlewy z kamienia – Zlew granitowy – Zlew ze spieku – Zlew kamienny – Warszawa

Produkując blaty kamienne, dostosowujemy je do indywidualnych potrzeb estetycznych i funkcjonalnych Klienta. Oferujemy kompleksowe usługi od wyboru kamienia na blat kuchenny, poprzez pomiar na inwestycji, aż do montażu i impregnacji kamienia.

Planując blat kamienny: z granitu, spieków kwarcowych, kwarcu lub konglomeratu warto zastanowić się nad zastosowaniem zlewozmywaka podwieszanego z frezowanym ociekaczem. Takie rozwiązanie pozwoli na wyeksponowanie pięknego kamienia. Zlewozmywak spełni swoją funkcję, ale jest dyskretnie schowany i nie rzuca się w oczy. Ociekacze frezowane w blacie dobrze odprowadzają wodę, a jednocześnie tworzą spójną i atrakcyjną całość z blatem.

Blat kamienny do kuchni od producenta – Zakład kamieniarski JACHON – Cięcie kamienia – Montaż blatu – Warszawa

Pracownicy firmy Jachon koncentrują się na świadczeniu najwyższej jakości usług, skupiając się na potrzebach i oczekiwaniach Klientów. Dzięki takim działaniom, jesteśmy zawsze gotowi podjąć trudne wyzwania, by pomóc Klientom realizować ich marzenia.

Świadczymy kompleksowe usługi kamieniarskie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego projektu. Posiadamy nowoczesny park maszynowy umożliwiający realizację najbardziej ambitnych projektów.

Przekonajcie się Państwo sami – zapraszamy do naszego biura i magazynu. Sprawdź trasę dojazdu ↵

Do odwiedzenia nas i współpracy zachęcamy również architektów, projektantów wnętrz, instalatorów oraz montażystów. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji, posiadającej dużo miejsc parkingowych. Zapytaj nas o próbki produktów i warunki handlowe.


Przykładowe realizacjeProdukty powiązane