Materiały/Kwarce naturalneKWARCE NATURALNE – NAJBARDZIEJ WYSZUKANE KAMIENIE NATURALNE O UNIKATOWEJ KOLORYSTYCE

 

Kwarcyt to jeden z najtwardszych i najtrwalszych kamieni naturalnych. W skali Mosha znajduje się zaraz po diamencie. Wyjątkowe właściwości kwarcytów pozostają niezmienne nawet pod wpływem wilgoci i temperatury, dzięki czemu jest to materiał, który możemy zastosować do  zastosowania w najbardziej wymagających pomieszczeniach.

Kwarce naturalne to bardzo szlachetne materiały. Ich piękna kolorystyka oraz  tworzone przez naturę oryginalne wzory cieszą się ogromną popularnością w budownictwie i aranżacji wnętrz. Struktura kwarcu jest bardzo twarda, dzięki czemu ten surowiec jest ceniony za wysoką wytrzymałość, twardość i bardzo małą nasiąkliwość. Dzięki tym walorom idealnie nadaje się do zastosowania w kuchniach i łazienkach. Blaty wykonane z kwarców naturalnych są antybakteryjne i do ich pielęgnacji używa się łagodnych środków czyszcząco-pielęgnujących kamień, stworzonych na bazie wysokiej jakości naturalnego mydła.

Blat  kuchenny i łazienkowy z naturalnego kwarcytu, posadzka czy okładzina ścienna?

Kwarc naturalny to skała metamorficzna, zbudowana w większości z drobnych kryształów kwarcu, które uległy przeobrażeniu pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia.  Ze względu na unikalne właściwości fizyczne oraz bogactwo wzorów i kolorów, kwarcyty naturalne są bardzo wyrafinowanym materiałem, który nadaje wnętrzu wyfafinowanej elegancji, bez nadmiernego przepychu. Kwarcyty naturalne najczęściej są stosowane jako blaty, okładziny ścienne, kominkowe bądź prysznicowe. Materiał ten można również stosować na schodach i posadzkach.

Prześlij nam projekt do wyceny: biuro@jachon.com.pl

Firma Jachon jest producentem wyrobów z kwarcu naturalnego. Oferujemy usługi cięcia i montażu wyrobów z kwarcytów. Produkujemy i montujemy: blaty kuchenne i łazienkowe z kwarcu naturalnego, okładziny ścienne, schody, parapety oraz posadzki.

Kolory kwarców naturalnych. Wybierz i dopasuj kwarcyt do indywidualnych potrzeb projektu.

Kwarce naturalne występują w pięknej i unikatowej palecie kolorystycznej: od bieli, przez beże, brązy i szarości aż do grafitów. Bardzo modne są również kwarce w kolorze kremowym, żółtym i miesznce wielu barw. Obecnie mniej popularne, lecz również piękne są kwarce w kolorze czerwonym, zielonym i jasnoniebieskim. Większość kwarców naturalnych ma “kryształową” powierzchnię, dzięki odbijającym się refleksom świetlnym.

 

Ekran komputera często nie odzwierciedla realnego wyglądu kamieni, a każdy z nich jest niepowtarzalny. Dlatego warto obejrzeć materiał “na żywo”. Zapraszamy do naszego Showroom’u w Blizne – Łaszczyńskiego, ul. Warszawska 33 F od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, w sobotę pracujemy od 8-13. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji, przy trasie S-8 (wyjazd z Bemowa w kierunku Starych Babic).


Kolory Kwarce naturalne

Produkty powiązane