PRODUKTY/SCHODY Z KAMIENIAZ JAKIEGO MATERIAŁU WYKONAĆ SCHODY ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE?

 

Schody ze względu na intensywność użytkowania powinny być bezpieczne, wytrzymałe i  dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestorów. Wykończenie schodów wewnętrznych powinno być dopasowane do stylu w jakim zostały utrzymane wnętrza budynku. Decydując się na określony rodzaj materiału wykończeniowego tworzymy specyficzny klimat podkreślając indywidualny charakter aranżacji. Schody to istotna ozdoba wnętrza, ale powinny być nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe i bezpieczne.

Schody wewnętrzne z kamienia

Najczęściej wybieranym na schody materiałem ze względu na jego piękno i unikalny charakter jest marmur. Dobrze komponuje z drewnem i innymi elementami wykończeniowymi. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji marmuru.  Granit na schody wybierany jest ze względu na jego właściwości: twardość i niską ścieralność. Schody granitowe będą wizytówką mieszkania czy domu przez wiele lat. Stopnie schodów można również wykończyć bazaltem, twardym piaskowcem lub trawertynem.

Schody granitowe oraz schody z marmuru należy zaimpregnować tuż po ułożeniu. W zależności od rodzaju kamienia, zabieg należy powtarzać co rok lub kilka lat. Do impregnacji należy używać profesjonalnej chemii dopasowanej do danego rodzaju kamienia.

Materiałem rekomendowanym na schody wewnętrzne są także spieki kwarcowe Neolith®, a także konglomeraty kwarcowe (np.: Compac, Silestone, Siquartz, Technistone). Schody wykonane z powyższych materiałów będą zarówno efektowne, jak i odporne na zabrudzenia, ścieranie czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Przy projektowaniu schodów z kamienia naturalnego, spieków lub konglomeratu należy pamiętać o zabezpieczeniu antypoślizgowym brzegów stopni poprzez miejscowe matowienie kamienia.

Firma JACHON zapewnia duży wybór materiałów w ogromnej ilości wzorów, kolorów i odcieni, od klasycznej bieli przez niemal każdy dowolnie wybrany kolor, aż po głęboką czerń. Oferowane dodatkowo w różnych rodzajach wykończenia dają nieograniczone możliwości stylizacyjne i aranżacyjne.

Schody zewnętrzne z kamienia

W przypadku schodów zewnętrznych warto zwrócić szczególną uwagę na właściwości i trwałość materiału z jakiego zostaną wykonane. Powinny być odporne nie tylko na ścieranie i zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne, ale także na czynniki atmosferyczne takie jak promienie UV, deszcz czy śnieg. Materiał z którego zostaną wykonane powinien również posiadać odpowiedni stopień antypoślizgowości.

Do wykończenia schodów zewnętrznych możemy użyć kamienia naturalnego, np. granitu. Schody kamienne będą nie tylko pięknym elementem podkreślającym charakter całego budynku, ale również sprawdzą się w kontekście ich użytkowania – są trwałe i wytrzymałe na czynniki zewnętrzne. Materiałem polecanym na schody zewnętrzne są również spieki kwarcowe Neolith®. Te wielkoformatowe płyty są nienasiąkliwe, całkowicie odporne za zarysowania, ścieranie czy promienie UV.

Zarówno granity, jaki i spieki kwarcowe Neolith® występują w wersji szczotkowanej, którą cechuje wysoka antypoślizgowość. 


Przykładowe realizacjeProdukty powiązane