Podwaliny pod okna – Warszawa
Wciąż rosnące ceny energii elektrycznej zachęcają do sięgania po takie rozwiązania budowlane, dzięki którym można zapobiec stratom ciepła i w ten sposób przyczynić się do długofalowych oszczędności na kosztach eksploatacji obiektu. Jednym ze sposobów, który gwarantuje oszczędność ciepła m.in. poprzez niwelowanie mostków termicznych, jest zastosowanie odpowiednich podwalin pod okna. Podwaliny to część systemu ciepłego montażu okien, w skład którego wchodzą również parapety.
Czym jest podwalina podokienna?
Podwalina jest elementem konstrukcyjnym umieszczanym pod progiem okien i drzwi po to, aby zapewnić im stabilne, bezpieczne podparcie. Podstawowym zadaniem podwaliny jest równomierne rozłożenie ciężaru okna lub też drzwi okiennych, jak również utrzymanie ich przez lata na jednej płaszczyźnie, a więc temu elementowi konstrukcyjnemu zawdzięczamy trwałość stolarki okienno-drzwiowej. Szczególną rolę stabilizacyjną podwaliny pełnią w przypadku dużych konstrukcji okiennych takich jak systemy przesuwne czy balkony. Stanowią dla nich podporę, dzięki której nie dochodzi do drgań lub przemieszczenia się konstrukcji, co zagrażałoby jej uszkodzeniu.
Trzeba pamiętać, że nowoczesne obiekty budowlane to obiekty energooszczędne, a zatem wyposażone w takie systemy stolarki okiennej i drzwiowej, które znacznie lepiej zapobiegają stratom ciepła niż ich stare odpowiedniki. Szacuje się, że przez nieszczelność drzwi i okien budynki mogą tracić nawet do 30 procent ciepła, co też odbija się na wysokich kosztach eksploatacyjnych. Tym samym nowoczesne podwaliny podprogowe są również elementem konstrukcyjnym, który zapewnia właściwą izolację termiczną.
Podwaliny podokienne produkowane są z takich materiałów jak: purenit, EPS, XPS.
Czym charakteryzuje się nowoczesna podwalina termiczna?
Współcześnie stosowane podwaliny termiczne są produkowane z materiałów termoizolacyjnych, takich jak: purenit, EPS, XPS. Mają one niski współczynnik przenikania ciepła, a przy tym są odporne na wilgoć i pleśń. Zastosowanie podwalin podprogowych wpływa na poprawę właściwości termoizolacyjnych budynku poprzez doszczelnienie newralgicznych miejsc. W ten sposób można wyeliminować poczucie nieprzyjemnego chłodu przedostającego się do budynku od okna. Nie dochodzi również do zjawiska szronienia dolnej ramy okiennej od wewnątrz.
Warto jednak przed zakupem skonsultować dobór odpowiednich materiałów z doświadczonymi pracownikami naszej firmy.